مسئولان ۴ پروژه اقتصادی مقاومتی در وزارت صنعت مشخص شدند

علیرضا شهیدی طی حکمی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان سرپرست سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور منصوب شد
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸
کانسار های طلا
دانستنی های خاک طلا ،مقاله شماره یک
اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸

وزیر صنعت، معدن و تجارت با صدور احکامی جداگانه دو معاون خود را به عنوان مسئولان چهار پروژه اقتصاد مقاومتی در حوزه صنعت منصوب کرد.

گسترش‌نیوز: وزارت صنعت، معدن و تجارت روز چهارشنبه اعلام کرد که رضا رحمانی با صدور احکامی جداگانه «فرشاد مقیمی» معاون امور صنایع را به عنوان مسئول اجرای سه پروژه اقتصاد مقاومتی در حوزه تولید و صنعت و «سعید زرندی» معاون طرح و برنامه این وزارتخانه را به عنوان مسئول پروژه اقتصاد مقاومتی شناسایی و جذب سرمایه‌گذاری منصوب کرد.

اجرای پروژه ساماندهی و تکمیل محصولات لوازم خانگی، فعال‌سازی ظرفیت خالی واحدهای تولیدی در راستای رونق تولید و همچنین توسعه، تولید و تجارت صنایع نساجی و پوشاک، سه پروژه مهم اقتصاد مقاومتی در حوزه تولید و صنعت هستند.

پروژه اقتصاد مقاومتی شناسایی و جذب سرمایه‌گذاری با هدف جایگزینی کالاهای منتخب وارداتی یا کالاهای دارای قابلیت صادرات به میزان سه میلیارد دلار اجرایی می‌شود.

سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سال ۱۳۹۲ ابلاغ شد. سال ۱۳۹۵ از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت. سال ۱۳۹۶ نیز «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» بود. ایشان شعار سال ۱۳۹۷ را «حمایت از کالای ایرانی» اعلام کردند و امسال نیز سال «رونق تولید» نام دارد.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *